Egon - Człowiek renesansu

Egon - Człowiek renesansu
Autor: Egon
Rok wydania: 2021
Gatunek: RAP

Pozostałe albumy:

Niezłomni Bohaterowie - Egon

Lista utworów:

01. Egon - Pustostany (prod. Veysigz)
02. Egon ft. Ewka, Sova, Opolak - Dumni z pochodzenia (prod.Tunee Seker)
03. Egon - Górnicza Rodzina (prod.Tunee Seker)
04. Egon ft. Skrzypce Wiktoria Hopcia - Jestem Atletą (prod. Veysigz)
05. Egon - Chłopak z Polskiej wiochy (prod.Vintagemen)
06. Egon - Rzeźbie (prod.DEXTAH)
07. Egon - Głębia obrazu (prod.Jordan Beats)
08. Egon ft. Harpi M.U.R, ŻEBRO - Nie ma miejsca jak dom (prod.FeRu)
09. Egon - Klasa Robotnicza (prod. Veysigz)
10. Egon - Człowiek Renesansu (prod.Tunee Seker)
11. Egon - Cisza (Robert Tar)
12. Egon ft. UZC - Nieskończona historia (prod.Vintagemen)
13. Egon ft. Kaemes , NimoWNKD - Odnalazłem siebie
14. Egon - Siła muzyki (prod.Case-g Miusic)

DZIENNIK HISTORII POLSKI

10 Sierpnia
1889 (133 lata temu)
Na Lubelszczyźnie, w Kośminie nad Wieprzem urodziła się Zofia Kossak-Szczucka, wybitna pisarka, publicystka katolicka, działaczka konspiracyjna. W 1940 członkini kierownictwa Unii, a w latach 1941-1942 współzałożycielka i współprzewodnicząca społeczno-katolickiej organizacji Front Odrodzenia Polski. W 1942 współzałożycielka Komitetu Pomocy Żydom przemianowany na Radę Pomocy Żydom ,,Żegota'. Pośmiertnie uhonorowana medalem Sprawiedliwa wśród Narodów Świata oraz pamiątkową tablicą w Jerozolimie.
1913 (109 lat temu)
Urodził się redaktor pisma „Młody Polak w Niemczech” Edmund Osmańczyk. W czasie Powstania Warszawskiego nadawał codziennie audycje pod tytułem „Dzień Walki”.
1921 (101 lat temu)
Urodził się Bohdan Tomaszewski, dziennikarz, komentator sportowy, tenisista, autor książek, scenarzysta filmowy. W latach 1942 - 1944 uczeń Tajnej Głównej Szkoły Handlowej im. Edwarda Lipińskiego. Uczestnik powstania warszawskiego jako żołnierz ZWZ AK ps. „Mały”. Po kapitulacji powstania więziony w Ożarowie.
1932 (90 lat temu)
Odbyło się uroczyste podniesienie polskiej bandery na polskim niszczycielu ORP „Burza”. Okręt został zamówiony w 1926 r. razem z bliźniaczą jednostką ORP „Wicher”.
1939 (83 lata temu)
Fragment notatek pułkownika Wojska Polskiego Stefana Roweckiego ps. „Grot”: „Awantury i prowokacje w Gdańsku są coraz silniejsze. Niemcy i gdańszczanie-hitlerowcy chcą nas zmusić do czynnej reakcji”.
1944 (78 lat temu)
Na Woli Powstańcy wciąż utrzymują placówki przy ul. Okopowej, w rejonie cmentarzy i na Stawkach. Na Powiślu Powstańcy umocnili swe pozycje. Na Starym Mieście hitlerowcy rozstrzelali ponad sto osób. Elektrownia jest pod regularnym ostrzałem niemieckiej artylerii. „Reduta Wawelska” nadal zawzięcie broni się. Powstańcy z Reduty wykopali przejście do kanałów.
1965 (57 lat temu)
Koniec II procesu oświęcimskiego, skazanych w nim zostało na dożywocie kilku członków SS z załogi niemieckiego obozu Auschwitz.
Miejsca pamięci

LICZBA MIEJSC PAMIĘCI

© 2019 -   pamietajskadjestes.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone