Trwa wczytywanie danych...

Palmiry - Warszawski Katyń

Palmiry - Warszawski Katyń

Palmiry - Warszawski Katyń

Data rozpoczęcia:
22
Czerwca (Sobota - 2019)

Godzina:

12:10
Miejsce:
MUZEUM - MIEJSCE PAMIĘCI PALMIRY Palmiry / Woj. Mazowieckie

"Każdego kto zatraca pamięć mordowanych powinno się wymazać z imienia Narodu na zawsze. Każdemu, kto nikczemnie milczy wobec prawdy, winno się zamknąć usta, aby więcej za Naród nie mógł mówić."

W dniach 20-21 czerwca 1940 r. w ramach akcji AB, transportem z Pawiaka przewieziono i zamordowano w Palmirach pod Warszawą wybitnych przedstawicieli Polskiej Inteligencji; działaczy politycznych i społecznych, prawników, profesorów, duchownych, wojskowych, artystów, sportowców.

Zapraszam Państwa na wyprawę do Kampinosu. Podczas wędrówki odwiedzimy miejsca pamięci, przypomnimy wydarzenia tamtych dni. Odwiedzimy Cmentarz Wojenny w Palmirach oraz Muzeum - wstęp bezpłatny.

Dojazd: własny, autobusem linii 800 z Metra Młociny (pamiętamy o bilecie ztm na II strefę). Zakładamy wygodne buty i zabieramy ze sobą prowiant.

Spotykamy się w sobotę, 22 czerwca 2019 r. o godz. 12:10 na przystanku autobusowym Palmiry-Muzeum. Za udział w wycieczce nie jest przewidziana żadna opłata. Na miejscu zapalimy znicze.

Wędrówkę poprowadzi przewodnik miejski Hubert Smoczyk, twórca Warszawskiego Zaułka. Serdecznie zapraszam i do zobaczenia. ;)

"Wędrują ludzie z plecakiem uśmiechu,
Z balastem smutku i oddechu.
I nie chcą spocząć nawet na chwile,
bo tak się boją, że coś ich ominie."

Uwaga!
Zastrzegam sobie prawo do odwołania wydarzenia w przypadku niesprzyjających warunków pogodowych oraz innych ewentualności. O wszystkim będę informował na bieżąco na stronie wydarzenia.

https://www.facebook.com/events/2418365588207049/