4 Czerwca 1904 (122 lata temu)
W Radomiu urodziła się Jadwiga Piekarska ps. „Basia” - łączniczka, uczestniczka polskiej wojny obronnej w 1939 roku i powstania warszawskiego, pośmiertnie awansowana do stopnia kapitana oraz odznaczona Krzyżem Virtuti Militari V klasy.