Irydion - Heterofonia

Irydion - Heterofonia
Autor: Irydion
Rok wydania: 2017

Pozostałe albumy:

D.O.M. - Irydion 44! - Irydion

Lista utworów:

1. Serce i kotwice
2. Rozkwitały pąki białych róż
3. Łuny na horyzoncie
4. Hymn Polaków Walczących
5. M jak klatka
6. Rachunek braku sumienia
7. Ballada o Janku Wieśniewskim
8. Smycz
9. News Blues
10. Zabij i tańcz
11. Tematy niebezpieczne
12. Żądamy amunicji

Opis:

Po 6 latach od wydania kultowej płyty „44!” legenda polskiej sceny tożsamościowej wraca z potężnym, muzycznym uderzeniem: 12 całkowicie nowych kawałków - prawie 50 minut czystego, staropolskiego rockandrolla!

Heterofonia - to trzeci album lirycznych chuliganów z Brzegu. Oprócz cięższych utworów o mocnym przekazie dla ludzi z charakterem (w tym hit: „Serce i kotwice”), Irydion prezentuje też kilka nowych aranżacji znanych polskich pieśni patriotycznych. „Rozkwitały pąki” czy „Ballada o Janku Wiśniewskim” to utwory, które zna i śpiewa na koncertach chyba każdy. Chłopcy z Irydiona tradycyjnie nie pomijają też żadnych niewygodnych tematów: aborcja, dziennikarska prostytucja czy śmierć dr Ratajczaka, zaszczutego przez Gazetę Zaborczą - to tylko niektóre z nich.

Heterofonia to żywa kronika muzycznej działalności Irydiona z lat 2011 - 2017: 10 muzyków, 4 studia nagrań i dziesiątki godzin spędzonych na próbach. Różna muzyka, różnych ludzi, różnego czasu.

Irydion - Heterofonia to pozycja obowiązkowa dla koneserów mocnego, patriotycznego grania. Album wydany w wersji książkowej w eleganckim opakowaniu digipack.

DZIENNIK HISTORII POLSKI

28 Marca
1892 (132 lata temu)
Urodził się, dowódca Lądowej Obrony Wybrzeża w czasie polskiej kampanii z 1939 roku, pułkownik Stanisław Dąbek.
1921 (103 lata temu)
Urodził się Jerzy Bielecki, jeden z pierwszych więźniów niemieckiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz-Birkenau (numer 243), żołnierz Armii Krajowej, Sprawiedliwy wśród Narodów Świata.
1928 (96 lat temu)
Urodził się Zbigniew Brzeziński szef Rady Bezpieczeństwa Narodowego Stanów Zjednoczonych w latach 1977-81 za czasów prezydentury Cartera. Przyczynił się do upadku komunizmu w Europie.
1933 (91 lat temu)
Władze państwowe rozwiązały opozycyjny Obóz Wielkiej Polski, który po przewrocie majowym w 1926 r. założył Roman Dmowski.
1940 (84 lata temu)
Aresztowany został przez Gestapo lekkoatleta i mistrz olimpijski w biegu na 10 kilometrów z 1932 roku Janusz Kusociński. Walczył w wojnie obronnej z 1939 roku, został rozstrzelany w podwarszawskich Palmirach.
1943 (81 lat temu)
W areszcie Gestapo na Pawiaku Niemcy zakatowali na śmierć kaprala Huberta Lenka harcmistrza, członka Szarych Szeregów, żołnierza Armii Krajowej, uczestnika słynnej Akcji pod Arsenałem.
1945 (79 lat temu)
Drugi dzień aresztowań przez NKWD przywódców Polskiego Państwa Poodziemnego.
1949 (75 lat temu)
W Lubinie funkcjonariusze Powiatowego Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego aresztowali porucznika Romana Szczur vel Szumski ps. „Urszula”, żołnierza 23. Pułku Piechoty w Włodzimierzu Wołyńskim, oficera Armii Krajowej, dowódcę placówek Stary Zamość i Nielisz Obwodu Związku Walki Zbrojnej-Armii Krajowej Zamość.
1977 (47 lat temu)
W Lailly-en-Val zmarł gen. bryg. Jan Kazimierz Kruszewski. Legionista, dowódca KOP, w wojnie obronnej 1939 roku dowodził Grupą Operacyjną w Armii Odwodowej „Prusy”.
Miejsca pamięci

LICZBA MIEJSC PAMIĘCI

© 2019 -   pamietajskadjestes.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone | Ustawienia ciasteczek