Basti - Osobisty Zbiór Wartości

Basti - Osobisty Zbiór Wartości
Autor: Basti
Rok wydania: 2021
Gatunek: RAP

Pozostałe albumy:

Mowa nienawiści - Basti Z sensem - Basti

Lista utworów:

1. Na wstępie
2. Idę swoją drogą” RMX
3. To o Tobie
4. Dom na skale gość: Tektyw (Siedem Łez / FracTalle)
5. Życie to nie bajka? gość: Kruzel
6. Życie ma różne kolory goście: Koya, Koshe
7. To bardzo ważne gość: Symono (Podziemny Front)
8. Daj, daj, daj gość: Klipo
9. Witold Pilecki gość: Zet
11. Ostatni nabój gość: Lech Makowiecki, skrzypce: Koya
12. Wyrąbane masz
13. Jak gąbka goście: Beron, Bosski (Firma)
14. Dzielą nas gość: Koya
15. Świat bez nas (Mamona) gość: Weronika Wodzińska
16. Plandemia

Opis:

Nowa płyta Zbigniewa "Basti" Wożniaka ukaże się 15 stycznia 2021 r. Jej tytuł "Osobisty zbiór wartości" nie jest przypadkowy i wiele mówi o tym co będzie można usłyszeć na nowym krążku. Jest wspólnym mianownikiem dla wszystkich utworów o szerokiej tematyce, które znajdą się na albumie. Na nowej produkcji, którą zajął się młody, zdolny producent z Warszawy Bartosz "Koshe" Koszewski znajdą się takie utwory jak już opublikowane na platformie YouTube "Ostatni nabój" z udziałem Lecha Makowieckiego w nowej rapowej wersji, "Świat bez nas (Mamona)", oraz rozwinięte do pełnowymiarowych utworów "Życie to nie bajka?" z tzw. "challengu" #RozbrojoneNaWersy i utwór rozwinięty z "challange" #Hot16Challange2. Do tego nowa zremiksowana wersja opublikowanego już utworu "Idę swoją drogą" i bardzo osobisty "To o Tobie".

Oprócz tego płytę wypełnią nowe, nigdzie nie publikowane kawałki "Życie Ma Różne Kolory", "Jak Gąbka", "Teddy" i wiele innych. Nowym krążkiem Basti chce trafić do swoich stałych odbiorców, ale też stara się pozyskać nowych, przede wszystkim młodych słuchaczy dzięki bogatszej i ciekawszej niż dotychczas formie muzycznej (Oprócz ciekawego brzmienia syntetycznych "beatów" będzie można usłyszeć również skrzypce zagrane przez Koya, wokal Lecha Makowieckiego i rap chociażby Bosskiego Romana z Firmy czy Berona). Przy okazji bardziej komercyjnej oprawy Basti chce przekazać ludziom to, co według niego powinno być bardzo ważne dla każdego Polaka. Pamięć o bohaterach, którzy walczyli o Polskę, szacunek do historii naszej Ojczyzny, fakt jak ważna jest nasza tożsamość i skłonienie do refleksji nad tym dzięki komu możemy żyć dzisiaj w naszym własnym kraju. Oprócz tego kładzie duży nacisk na sprawy codzienne jak chociażby waga roli rodzica w wychowaniu dziecka i jak bardzo ważna jest to misja, zachęca ludzi do samodzielnego myślenia, wyjrzenia poza czubek własnego nosa wykładając w utworach jak niszczycielski jest tzw. "konsumpcjonizm", podpowiada jak jego zdaniem powinniśmy żyć, żeby stosunki między ludzkie były lepsze. W skrócie można nazwać to płytą z muzyką rap, która jest swoistego rodzaju pracą u podstaw czego w dzisiejszych czasach brakuje w mass mediach i środkach przekazu, które z największą siłą docierają do ludzi, przede wszystkim do ludzi młodych. A to przecież Ci młodzi ludzie w przyszłości będą tworzyć elity Rzeczpospolitej...

DZIENNIK HISTORII POLSKI

20 Kwietnia
1797 (227 lat temu)
Walczący pod Weroną 400 osobowy oddział polskich legionistów pod dowództwem majora Klemensa Liberadzkiego udzielił wsparcia oddziałom francuskim dowodzonym przez generałów Josepha Chabrana i Josepha Lahoza, które walczyły z antyfrancuskimi wojskami powstańczymi majora Ferro.
1873 (151 lat temu)
Urodził się w Siemianowicach Śląskich działacz polityczny, związany z chrześcijańską-demokracją, Górnego Śląska Wojciech Korfanty. Pełnił funkcje komisarza plebiscytowego, przewodził III powstaniu śląskiemu, był posłem na Sejm i wicepremierem w rządzie Witosa.
1887 (137 lat temu)
Na pięcioletnią zsyłkę na Syberię został skazany przez carskie władze Józef Piłsudski.
1910 (114 lat temu)
Urodził się we wsi Łychów w powiecie kraśnickim kpt. Wacław Piotrowski ps. „Cichy”. Był uczestnikiem kampanii wrześniowej z 1939 roku, dowódził oddziałem partyzanckim NSZ na Lubelszczyźnie, który działał w powiecie kraśnickim.
1919 (105 lat temu)
Do Polski przybył pociąg z pierwszymi żołnierzami Armii Hallera. Zostali oni uroczyście powitani na dworcu kolejowym w Ostrowie Wielkopolskim.
1940 (84 lata temu)
Powołana została przez generała Stefana Roweckiego specjalna jednostka sabotażowo-dywersyjna - Związek Odwetu.
1943 (81 lat temu)
Oddział egzekucyjny Armii Krajowej przeprowadził nieudany zamach na dowódcę policji i SS w Krakowie Friedricha Krugera.
1945 (79 lat temu)
Z obozu pracy w Hamburgu zbiegł porucznik Stanisław Kolasiński ps. „Śmiga”. W czasie akcji „Burza” organizator i dowódca oddziału leśnego 2. kompanii 19. pułku piechoty Armii Krajowej. W maju 1945 roku wyjechał do Wielkiej Brytanii, gdzie wstąpił do Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie pod dowództwem brytyjskim.
1945 (79 lat temu)
Zmarł działacz niepodległościowy, żołnierz Legionów Polskich i sybirak Wacław Sieroszewski, był pisarzem i etnografem.
1948 (76 lat temu)
Oddział chor. Witolda Boruckiego ps. „Babinicz”, „Dąb” z Komendy Powiatu „Mściciel” Narodowego Zjednoczenia Wojskowego zajął Krzynowłogę Małą w powiecie przasnyskim. Żołnierze rozbili posterunek MO. Podczas akcji zginął jego komendant.
1956 (68 lat temu)
Po 8 latach od zatrzymania przez funkcjonariuszy Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego, z komunistycznego więzienia we Wronkach został zwolniony as myśliwski Polskich i Królewskich Sił Powietrznych gen. Stanisław Skalski.
Miejsca pamięci

LICZBA MIEJSC PAMIĘCI

© 2019 -   pamietajskadjestes.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone | Ustawienia ciasteczek