Basti - Osobisty Zbiór Wartości

Basti - Osobisty Zbiór Wartości
Autor: Basti
Rok wydania: 2021
Gatunek: RAP

Pozostałe albumy:

Mowa nienawiści - Basti Z sensem - Basti

Lista utworów:

  1. 1. Na wstępie
  2. 2. Idę swoją drogą” RMX
  3. 3. To o Tobie
  4. 4. Dom na skale gość: Tektyw (Siedem Łez / FracTalle)
  5. 5. Życie to nie bajka? gość: Kruzel
  6. 6. Życie ma różne kolory goście: Koya, Koshe
  7. 7. To bardzo ważne gość: Symono (Podziemny Front)
  8. 8. Daj, daj, daj gość: Klipo
  9. 9. Witold Pilecki gość: Zet
  10. 11. Ostatni nabój gość: Lech Makowiecki, skrzypce: Koya
  11. 12. Wyrąbane masz
  12. 13. Jak gąbka goście: Beron, Bosski (Firma)
  13. 14. Dzielą nas gość: Koya
  14. 15. Świat bez nas (Mamona) gość: Weronika Wodzińska
  15. 16. Plandemia

Opis:

Nowa płyta Zbigniewa "Basti" Wożniaka ukaże się 15 stycznia 2021 r. Jej tytuł "Osobisty zbiór wartości" nie jest przypadkowy i wiele mówi o tym co będzie można usłyszeć na nowym krążku. Jest wspólnym mianownikiem dla wszystkich utworów o szerokiej tematyce, które znajdą się na albumie. Na nowej produkcji, którą zajął się młody, zdolny producent z Warszawy Bartosz "Koshe" Koszewski znajdą się takie utwory jak już opublikowane na platformie YouTube "Ostatni nabój" z udziałem Lecha Makowieckiego w nowej rapowej wersji, "Świat bez nas (Mamona)", oraz rozwinięte do pełnowymiarowych utworów "Życie to nie bajka?" z tzw. "challengu" #RozbrojoneNaWersy i utwór rozwinięty z "challange" #Hot16Challange2. Do tego nowa zremiksowana wersja opublikowanego już utworu "Idę swoją drogą" i bardzo osobisty "To o Tobie".

Oprócz tego płytę wypełnią nowe, nigdzie nie publikowane kawałki "Życie Ma Różne Kolory", "Jak Gąbka", "Teddy" i wiele innych. Nowym krążkiem Basti chce trafić do swoich stałych odbiorców, ale też stara się pozyskać nowych, przede wszystkim młodych słuchaczy dzięki bogatszej i ciekawszej niż dotychczas formie muzycznej (Oprócz ciekawego brzmienia syntetycznych "beatów" będzie można usłyszeć również skrzypce zagrane przez Koya, wokal Lecha Makowieckiego i rap chociażby Bosskiego Romana z Firmy czy Berona). Przy okazji bardziej komercyjnej oprawy Basti chce przekazać ludziom to, co według niego powinno być bardzo ważne dla każdego Polaka. Pamięć o bohaterach, którzy walczyli o Polskę, szacunek do historii naszej Ojczyzny, fakt jak ważna jest nasza tożsamość i skłonienie do refleksji nad tym dzięki komu możemy żyć dzisiaj w naszym własnym kraju. Oprócz tego kładzie duży nacisk na sprawy codzienne jak chociażby waga roli rodzica w wychowaniu dziecka i jak bardzo ważna jest to misja, zachęca ludzi do samodzielnego myślenia, wyjrzenia poza czubek własnego nosa wykładając w utworach jak niszczycielski jest tzw. "konsumpcjonizm", podpowiada jak jego zdaniem powinniśmy żyć, żeby stosunki między ludzkie były lepsze. W skrócie można nazwać to płytą z muzyką rap, która jest swoistego rodzaju pracą u podstaw czego w dzisiejszych czasach brakuje w mass mediach i środkach przekazu, które z największą siłą docierają do ludzi, przede wszystkim do ludzi młodych. A to przecież Ci młodzi ludzie w przyszłości będą tworzyć elity Rzeczpospolitej...

DZIENNIK HISTORII POLSKI

16 Września
1620 (404 lata temu)
Rozpoczęła się bitwa pod Cecorą, w której wojska polskie starły się z armią turecką.
1655 (369 lat temu)
Pod Żarnowem odbyła się bitwa, w której wojska polskie Jana Kazimierza zostały pokonane przez oddziały szwedzkie Gustawa Otto Soenbecka. Zwycięstwo umożliwiło Szwedom kontynuację marszu na południe Polski.
1918 (106 lat temu)
Komitet Narodowy Polski w Paryżu mianował gen. Józefa Hallera na funkcję dowódcy Armii Polskiej we Francji.
1920 (104 lata temu)
W czasie wojny polsko-bolszewickiej miała miejsce bitwa pod Dytiatynem w Małopolsce. Przeciwko sobie stanęły 13 Pułk Piechoty, 8 Brygada Artylerii, a po stronie rosyjskiej 8 Dywizja Kawalerii,123 Brygada Strzelców i 366 Pułk Strzelców. Heroiczna walka Polaków pozwoliła na zatrzymanie na jeden dzień ofensywy wojsk radzieckich.
1930 (94 lata temu)
Na rozkaz Józefa Piłsudskiego rozpoczęła się pacyfikacja Małopolski Wschodniej, wywołana akcjami sabotażowymi i terrorystycznymi Ukraińskiej Organizacji Wojskowej.
1939 (85 lat temu)
Podczas trwającej bitwy nad Bzurą w okolicach Sochaczewa 17 pułk artylerii lekkiej zatrzymuje natarcie niemieckiej 4 dywizji pancernej, niszcząc 22 czołgi i samochody pancerne.
1939 (85 lat temu)
Nieudany szturm wojsk niemieckich na twierdzę w Brześciu nad Bugiem.
1939 (85 lat temu)
Armia „Małopolska” zadała ciężkie straty elitarnemu pułkowi SS „Germania” pod Jaworowem.
1939 (85 lat temu)
Pod Koziejówką w okolicach Lubaczowa poległ generał Józef Kustroń, dowódca 21. Dywizji Piechoty Górskiej.
1944 (80 lat temu)
W wieku 21 lat w Powstaniu Warszawskim zginęła (dzień po swoim ukochanym Andrzeju Romockim ps. „Morro”) trafiona w głowę, niosąc jedzenie dla kolegów leżących w piwnicach Lidia Daniszewska ps. „Lidka” sanitariuszka batalionu „Zośka”. Odznaczona dwukrotnie Krzyżem Walecznych.
1988 (36 lat temu)
W podwarszawskiej Magdalence rozpoczęły się rozmowy przedstawicieli władz PRL, opozycji i Episkopatu.
Miejsca pamięci

LICZBA MIEJSC PAMIĘCI

© 2019 -   pamietajskadjestes.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone