Basti - Osobisty Zbiór Wartości

Basti - Osobisty Zbiór Wartości
Autor: Basti
Rok wydania: 2021
Gatunek: RAP

Pozostałe albumy:

Mowa nienawiści - Basti Z sensem - Basti

Lista utworów:

1. Na wstępie
2. Idę swoją drogą” RMX
3. To o Tobie
4. Dom na skale gość: Tektyw (Siedem Łez / FracTalle)
5. Życie to nie bajka? gość: Kruzel
6. Życie ma różne kolory goście: Koya, Koshe
7. To bardzo ważne gość: Symono (Podziemny Front)
8. Daj, daj, daj gość: Klipo
9. Witold Pilecki gość: Zet
11. Ostatni nabój gość: Lech Makowiecki, skrzypce: Koya
12. Wyrąbane masz
13. Jak gąbka goście: Beron, Bosski (Firma)
14. Dzielą nas gość: Koya
15. Świat bez nas (Mamona) gość: Weronika Wodzińska
16. Plandemia

Opis:

Nowa płyta Zbigniewa "Basti" Wożniaka ukaże się 15 stycznia 2021 r. Jej tytuł "Osobisty zbiór wartości" nie jest przypadkowy i wiele mówi o tym co będzie można usłyszeć na nowym krążku. Jest wspólnym mianownikiem dla wszystkich utworów o szerokiej tematyce, które znajdą się na albumie. Na nowej produkcji, którą zajął się młody, zdolny producent z Warszawy Bartosz "Koshe" Koszewski znajdą się takie utwory jak już opublikowane na platformie YouTube "Ostatni nabój" z udziałem Lecha Makowieckiego w nowej rapowej wersji, "Świat bez nas (Mamona)", oraz rozwinięte do pełnowymiarowych utworów "Życie to nie bajka?" z tzw. "challengu" #RozbrojoneNaWersy i utwór rozwinięty z "challange" #Hot16Challange2. Do tego nowa zremiksowana wersja opublikowanego już utworu "Idę swoją drogą" i bardzo osobisty "To o Tobie".

Oprócz tego płytę wypełnią nowe, nigdzie nie publikowane kawałki "Życie Ma Różne Kolory", "Jak Gąbka", "Teddy" i wiele innych. Nowym krążkiem Basti chce trafić do swoich stałych odbiorców, ale też stara się pozyskać nowych, przede wszystkim młodych słuchaczy dzięki bogatszej i ciekawszej niż dotychczas formie muzycznej (Oprócz ciekawego brzmienia syntetycznych "beatów" będzie można usłyszeć również skrzypce zagrane przez Koya, wokal Lecha Makowieckiego i rap chociażby Bosskiego Romana z Firmy czy Berona). Przy okazji bardziej komercyjnej oprawy Basti chce przekazać ludziom to, co według niego powinno być bardzo ważne dla każdego Polaka. Pamięć o bohaterach, którzy walczyli o Polskę, szacunek do historii naszej Ojczyzny, fakt jak ważna jest nasza tożsamość i skłonienie do refleksji nad tym dzięki komu możemy żyć dzisiaj w naszym własnym kraju. Oprócz tego kładzie duży nacisk na sprawy codzienne jak chociażby waga roli rodzica w wychowaniu dziecka i jak bardzo ważna jest to misja, zachęca ludzi do samodzielnego myślenia, wyjrzenia poza czubek własnego nosa wykładając w utworach jak niszczycielski jest tzw. "konsumpcjonizm", podpowiada jak jego zdaniem powinniśmy żyć, żeby stosunki między ludzkie były lepsze. W skrócie można nazwać to płytą z muzyką rap, która jest swoistego rodzaju pracą u podstaw czego w dzisiejszych czasach brakuje w mass mediach i środkach przekazu, które z największą siłą docierają do ludzi, przede wszystkim do ludzi młodych. A to przecież Ci młodzi ludzie w przyszłości będą tworzyć elity Rzeczpospolitej...

DZIENNIK HISTORII POLSKI

7 Czerwca
1492 (531 lat temu)
Zmarł król Polski i wielki książę litewski Kazimierz IV Jagiellończyk.
1877 (146 lat temu)
Urodził się działacz polityczny i gospodarczy, współtwórca i dyrektor Lewiatana Andrzej Wierzbicki.
1908 (115 lat temu)
Urodził się kapitan Stanisław Patalan, lotnik. Uczestnik kampanii wrześniowej, francuskiej oraz bitwy o Anglię, przydzielony do 301 Dywizjonu Bombowego.
1923 (100 lat temu)
Urodził się żołnierz Armii Krajowej Henryk Jerzy Chmielewski znany lepiej jako Papcio Chmiel. Walczył w Powstaniu Warszawskim w 7 pułku piechoty AK „Garłuch”, II batalion, kompania „Stachna” jako strzelec podchorąży, pseudonim „Jupiter”.
1930 (93 lata temu)
Urodził się historyk i działacz antykomunistyczny Leszek Moczulski. Współtworzył Ruch Obrony Praw Człowieka i Obywatela i Konfederację Polski Niepodległej, wielokrotnie więziony przez komunistów.
1940 (83 lata temu)
Porucznik pilot Hieronim Dudwał poniósł śmierć we Francji w walce z myśliwcami Luftwaffe. Odznaczony Krzyżem Srebrnym Orderu Wojennego Virtuti Militari.
1944 (79 lat temu)
W niemieckim obozie karnym w Żabikowie zamordowany został oficer Wojska Polskiego, Narodowej Organizacji Wojskowej i Narodowych Sił Zbrojnych płk Edmund Effert.
1944 (79 lat temu)
W obozie w Żabikowie rozstrzelany przez Niemców został major piechoty Wojska Polskiego Jan Kamiński ps. „Franek”, „Rokita”.
1945 (78 lat temu)
W nocy z 7/8 czerwca 15-osobowa grupa żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych pod dowództwem Jana Przewoźnika ps. „Ryś” rozbiła posterunek MO w Zabrzegu, powiat bielski. Zdobyto 10 karabinów i 1 pistolet maszynowy.
1954 (69 lat temu)
Stanisław Cat-Mackiewicz został premierem rządu emigracyjnego.
1979 (44 lata temu)
W czasie pierwszej pielgrzymki do Polski papież Jan Paweł II odwiedził Kalwarię i Wadowice; przybył również na teren byłego niemieckiego obozu Auschwitz-Birkenau, gdzie odprawił mszę świętą.
Miejsca pamięci

LICZBA MIEJSC PAMIĘCI

© 2019 -   pamietajskadjestes.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone | Ustawienia ciasteczek